Firma Infoster została sponsorem i aktywnie wspiera młodych sportowców z Tarnowa: Kajetan Gawron (9 lat), Szymon Marut (9 lat), Oliwer Jaciów (10 lat), to uzdolnieni kierowcy sportu kartingowego. Podopieczni Bogdana i Huberta Cebulskich startują w Kartingowch Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Polski. Kajetan Gawron w obecnym sezonie startuje w kategorii Baby Rok – w klasyfikacji generalnej po 12 rundach młodziutki zawodnik z Tarnowa jest na piątej pozycji. Szymon Marut jeździ w kategorii Micro Max, a Oliwer Jaciów w Mini Rok. Infoster oferuje sportowcom pomoc w zakresie technicznym, logistycznym oraz finansowym, a także utrzymanie sprzętu w odpowiedniej kondycji. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie przyczyni się do dalszego rozwoju karier młodych zawodników.

sportowcy-1 sportowcy-2

Oprócz tego nasze wsparcie otrzymali Mateusz Mucha i Kacper Płaczek, którzy biorą udział w treningach, zawodach i pokazach Capoueiry. Capoeira jest brazylijską sztuką walki, która posiada wiele elementów tanecznych. Capoeira została stworzona w XVIII i XIX wieku przez brazylijskich niewolników, którzy nie mogąc ćwiczyć walki w otwarty sposób, musieli ukryć treningi pod płaszczem tańca. Stąd istnienie elementów tańca w tej sztuce walki – dzięki zastosowaniu ich, strażnicy, którzy pilnowali niewolników, nie wiedzieli, że niewolnicy trenują walkę, którą mogliby im zagrozić. Każdy z walczących, który wchodzi do kręgu, musi samemu decydować o tym, co zrobi w danym momencie. Walczący muszą wyprowadzać kopnięcia i umiejętnie reagować na ataki przeciwników – w innym wypadku mogą zostać kopnięci z dużą siłą. Kopnięcia w Capoeira są zazwyczaj bardzo dynamiczne i szybkie – często z obrotu, co sprawia, że mają dużą siłę uderzenia.

Mateusz Mucha (9 lat) i Kacper Płaczek (8 lat) od kilku lat trenują Capouera pod okiem doświadczonego rodowitego Brazylijczyka Profesora Amendoim Paulo Bomfim. Uczestniczą w rożnych zawodach i treningach. Co roku zwiększają swoje umiejętności i zdają egzamin zdobywając Cordao czyli sznur, którego kolor oznacza stopień umiejętności zawodnika. Infoster wspiera finansowo rozwój chłopców co pozwala im na aktywne uczestnictwo w treningach, pokazach i zawodach.

sportowcy-4 sportowcy-3