Produkowane przez INFOSTER linie technologiczne są przeznaczone do pierwotnych oraz wtórnych procesów odlewania metali nieżelaznych w postaci gąsek. Linie są adresowane do wszystkich producentów przerabiających aluminium, cynk, ołów, magnez, cynę.

Produkowane przez INFOSTER liniowe instalacje odlewnicze są wyposażone w obrotowe narzędzia zalewowe, taśmociągi wlewnic, manipulatory do ściągania zgarów, wybijaki gąsek z wlewnic.


Linie posiadają rozbudowany system chłodzący, w skład którego wchodzą: układ zraszaczy pozwalający uzyskać równomierną krystalizację metalu poprzez efektywny odbiór temperatury, automatyczny system sterowania intensywnością wody w chłodni, system uzdatniania wody w obiegu zamkniętym, układ suszenia gąsek i tunel chłodzący.

Dzięki takiemu systemowi chłodzącemu oferowane linie spełniają najwyższe normy ekologiczne. Program „Optymalizacji ilości wody chłodzącej” dokładnie oblicza ilość wody, która powinna być użyta w procesie a system uzdatniania wody oczyszcza wodę z kamienia, żelaza i manganu za pomocą zbiorników filtracyjnych umieszczonych przy linii produkcyjnej.

Transport odbiorczy odbywa się przez system przenośników łańcuchowych, który kieruje gąski na stanowisko pomiaru wielkości gąski oparte na systemie laserowym. System pomiaru wielkości gąski jest zintegrowany z systemem znakowania.

Gotowe gąski są transportowane w kierunku obrotnicy rotacyjnej, następnie są odbierane przez robota bramowego i układane w stosy. Stosy są wiązane taśmą PET przez pionowy automat taśmujący wbudowany w linię, a następnie podawane do stanowiska pomiaru masy stosu oraz stanowiska znakowania stosu. Zmierzone i oznakowane czekają na odbiór na transporterze odbiorczym, umieszczonym poprzecznie do taśmociągu.

Cała linia odlewnicza jest odgrodzona systemem barier i osłon, chroniącym operatorów i pracowników na sąsiednich stanowiskach pracy. Każdy pulpit sterowniczy posiada opracowane przez nas układy automatyki, sterowania i wizualizacji procesów technologicznych oparte o sterowniki przemysłowe (PLC) takich firm jak: Lenze, Siemens, Omron, Allen-Bradley i Unitronics, dzięki czemu są niezawodne i spełniają wszystkie normy dotyczące bezpieczeństwa pracy.

Oferowane linie spełniają wymagania większości producentów metali, poszukujących linii technologicznych o wysokiej wydajności.

W zależności od zapotrzebowania klienta, do linii mogą być dodawane kolejne podzespoły oraz modyfikowane istniejące.

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom w zakresie modernizacji posiadanych instalacji, jesteśmy gotowi omówić z Państwem nasze propozycje prowadzące do ich poprawienia i udoskonalenia.

Zachęcamy do kontaktu z Działem Sprzedaży. Nasi pracownicy w krótkim czasie odpowiedzą na każde zapytanie ofertowe.