Firma Infoster oferuje Państwu linie CNC do cięcia i wiercenia kształtowników stalowych (owiertnica CNC) w kilku modyfikacjach rozmiarowych – jeden z wariantów realizowany dla polskiego klienta przedstawiamy poniżej.


Charakterystyka techniczna linii do cięcia i wiercenia elementów metalowych

Linia rozpoczyna się stołem transportu poprzecznego po stronie podającej – długość podajników: 4 metry. Konstrukcja stalowa z kształtowników stalowych zamkniętych i profilowanych. Podawanie materiału na rolotok poprzez system prowadników łańcuchowych sterowany ręcznie lub komputerowo. Ilość prowadników – 8 sztuk.

Rolotok (podajnik rolkowy) strony podającej długość 12 metrów, szerokość 1000mm. Rolki stalowe, łożyskowane.

System rolotoku wyposażony w urządzenie laserowe pomiarowe określające aktualne położenie materiału oraz jego pomiar i weryfikację wymiarową. W przypadku niezgodności wymiarowej materiał podawany jest na piłę celem ztolerowania wymiaru a następnie wrócony na rolotok części podającej (cięcie czyszczące).

Podawanie materiału na owiertnicę i piłę przy pomocy urządzenia hydraulicznego (chwytaka z obracaną główką o 90 stopni) pracującego w obie strony linii.

W wózku chwytaka zamontowane urządzenie laserowe najnowszej generacji dokonujące pomiarów materiału założonego do obróbki i pozycjonującego chwytak i materiał względem linii.

Maszyna wiercąca (owiertnica)

  • wymiary obrabianego materiału: wysokość 400mm x szerokość 1000mm.
  • trzy niezależne głowice sterowane CNC z magazynkiem narzędzi na 4 narzędzia – system automatycznej wymiany narzędzi
  • możliwość wiercenia średnic od 8 do 40 mm wiertłami HSS lub węglikowymi (lub nowość – ze względu na doskonałą sztywność maszyny możliwość wiercenia wiertłami składanymi na płytki wymienne)
  • możliwość gwintowania od M8 do M24
  • szybkie skrawanie, prędkość obrotowa do 3500/min
  • automatyczny laserowy pomiar długości założonego narzędzia na każdej z głowic z automatycznym wprowadzeniem do systemu i jego korektą.