Linia pakowania podpałki przeznaczona jest do pakowania pojedynczych podpałek do kartoników, a następnie kartoników do pudełek zbiorczych. Pracuje z wydajnością 30 sztuk na minutę. W skład linii wchodzi pakowaczka jednostkowa i pakowaczka zbiorcza. Uzupełnienie linii stanowią taśmociągi transportujące.

Linia jest w pełni zautomatyzowana i może być obsługiwana przez jednego pracownika. Umożliwia pakowanie kartoników w zakresie szerokości od 125 do 252 mm, długości od 68 do 133 mm i wysokości od 22 do 61 mm. Komunikacja pomiędzy urządzeniem a operatorem odbywa się za pomocą dwóch pulpitów sterowniczych. 


Dobór odpowiedniego programu pozwala na pakowanie kilku podpałek do jednego kartonika. Możliwe jest pakowanie podpałek obok siebie jak i warstwami na sobie.

Przed rozpoczęciem produkcji danego typu opakowań, pracownik wybiera z wczytanej biblioteki typ produkowanego elementu a komputer przyjmuje odpowiadające mu wartości: prędkość posuwu, opcje układania podpałek, odpowiedni sposób nakładania kleju itd. W konstrukcji użyto napędy firmy SEW Eurodrive, elementy automatyki Siemens, Wago i Festo, oraz aparaturę klejącą Nordson. Zastosowany złożony system zabezpieczeń dba o najwyższy poziom bezpieczeństwa pracowników.