Zakończyliśmy realizację naszego największego wyzwania – produkcję a następnie montaż i uruchomienie kompletnej linii do produkcji paneli membranowych.

Całość składa się z kompletnego systemu transportowego pokrywającego 2000 mkw powierzchni, automatycznie podającego i przemieszczającego elementy składowe linii czyli rury o średnicach od 60 do 120 mm i długościach do 24 metrów oraz łączące je płaskowniki o podobnych długościach.


System ten podaje elementy najpierw poprzez 2 kalibrownice, maszynę śrutowniczą do stanowiska spawania doczołowego rur z automatycznym ich pomiarem , pozycjonowaniem i fazowaniem czoła, do w pełni automatycznych maszyn do spawania kompletnych paneli. Najważniejszą zaletą linii jest możliwość ustawienia jej do produkcji masowej seryjnej jak i jednostkowej o możliwościach błyskawicznej zmiany parametrów wykonywanego detalu. Całość sterowana komputerowo.

Cała ta kompletna fabryka powstała w nowym obiekcie. Jest zupełnie nowatorskim rozwiązaniem i wynikiem pracy od podstaw naszego Biura Konstrukcyjnego doskonale współpracującego i opierającego się na sugestiach Działu Technicznego Zamawiającego.