Chcemy zaprezentować Państwu zaprojektowaną przez nasze Biuro Konstrukcyjne i wykonaną przez nasz Zakład Produkcyjny – Linię transportową ładunków na paletach drewnianych.

Wykonany przez firmę Infoster system składa się z transporterów rolkowych, umieszczonych na dwóch poziomach (450mm i 5000mm), podajnika taśmowego przekazującego ładunek na windę, oraz windy podnoszącej palety z ładunkiem na poziom 5000mm. Zadaniem systemu jest transport ładunku umieszczonego na paletach z hali magazynowej do hali produkcji.


Początkowy transporter rolkowy ma wysokość 450mm, szerokość rolek to 1100mm oraz długość 30 metrów (wszystkie te parametry mogą być modyfikowane w zależności od potrzeb). Transporter został podzielony na pięciometrowe odcinki, napędzane niezależnymi silnikami elektrycznymi. Daje to możliwość przesuwania palet z początku linii bez konieczności wcześniejszego usunięcia palet czekających na odbiór na końcu. Transporter ma możliwość ruchu w dwóch kierunkach. Sterownie odbywa się z pulpitu sterującego, gdzie operator wybiera kierunek przesuwu na rolotokach, oraz które elementy mają zostać uruchomione.

Pod koniec transportera rolkowego umieszczony jest krótki podajnik taśmowy poprzeczny, który transportuje palety z ładunkiem z poziomu 450mm do windy.

Winda skonstruowana jest w postaci ruchomej półki wyposażonej w rolki, która przesuwa się po pionowych prowadnicach i jest napędzana elektrycznie. Rolki wchodzące w skład półki windy są napędzane elektrycznie, uruchamiają się gdy winda osiągnie skrajne górne położenie i przesuwają paletę na rolotoki poziomu 5000mm. Transporter rolkowy na hali produkcji ma podobną konstrukcję jak transporter w hali magazynu. Długość to około 15 metrów, z czego pierwsza połowa jest umieszczona na stalowej konstrukcji wsporczej a druga osadzona na poziomie hali. Konstrukcja wsporcza jest tak zbudowana, żeby jej podstawa zajmowała jak najmniej miejsca: z jednej strony jest zintegrowana z konstrukcją windy a z drugiej oparta jedynie na dwóch słupach. Na hali produkcji znajduje się drugi pulpit sterowniczy.

Jak widać na powyższym przykładzie, potrafimy zarówno zaprojektować i wykonać system transportowy dla nowej inwestycji, jak również dopasować nasze rozwiązania do istniejących instalacji. Jesteśmy nastawieni na współpracę z klientem i dzięki obustronnemu kontaktowi oraz naszemu doświadczeniu, klient otrzymuje unikalny system transportu ściśle dopasowany do jego potrzeb.

Jeśli będą Państwo zainteresowani taką lub podobną linią, która usprawni Państwa produkcję prosimy okontakt z Działem Sprzedaży. Nasi pracownicy odpowiedzą w krótkim czasie na każde zapytanie ofertowe.